I Niedziela Adwentu, 27. 11. 2022 r.

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię na sąd ostateczny.

2. W ciągu tygodnia, oprócz poniedziałku, Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 1700, a w poniedziałek o 700. Niech uczestnictwo w nich dorosłych, młodzieży i dzieci będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej.

3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W kościele jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. Można również z zakrystii zabrać Torbę Miłosierdzia i napełnić produktami dla potrzebujących. Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.

4. Przyszła niedziela to niedziela modlitwy za Kościół na Wschodzie.

5. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. będzie przeznaczona na budowę powstającego w Rzeszowie kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Na prośbę ks. biskupa parafie naszego dekanatu wspierają to dzieło składką z jednej niedzieli w ciągu roku. Wesprzyjmy, więc to dzieło swoją ofiarnością. Każda ofiara jest bardzo ważna i potrzebna.

6. W środę święto św. Andrzeja Apostoła, po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.

7. W I czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W I piątek, zapraszam na Mszę św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania. Proszę nie odkładać spowiedzi na pierwszy piątek.

9. W I sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, od godz. 8.00 odwiedzę chorych już w ramach spowiedzi przedświątecznej.

Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

10. W ostatnią niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 5340 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc jesienną dla WSD w Rzeszowie.

11. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za przystrojenie kościoła na czas Adwentu. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Andrzej Kotula, Elżbieta Winiarska, Agnieszka Pałys, Iwona Świerad, Halina Dudek, Ewa Mazur i Zofia Wojewódka.

12. Na stoliku są do nabycia świece na stół wigilijny. Duże – 18 zł., małe 8 zł.

                                                                                                                                                Do użytku wewnętrznego

Close Menu