II Niedziela po Bożym Narodzeniu, 3. 01.2021 r.

1. W poniedziałek Msza św. o  godz. 700.

2. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i Chórów Anielskich, a po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała. Wyjątkowo w tym dniu po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

3. W środę będziemy obchodzić w Kościele Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i mirry. Na stoliku z gazetami będą wyłożone zestawy kadzidła i kredy za symboliczną ofiarę. Będziemy polecać Bogu w naszych modlitwach Ks. Biskupów Kazimierza Górnego i Edwarda Białogłowskiego w rocznicę ich konsekracji.

4. W pierwszy czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W tym roku z oczywistych względów nie będzie parafialnego opłatka, nie będzie również duszpasterskiej wizyty kolędowej.

W ramach liturgii kolędowej zachęcam do odprawienia w Uroczystość Trzech Króli w gronie rodzinnym specjalnej wieczornej liturgii z błogosławieństwem domu i rodziny.

W Uroczystość Trzech Króli proszę przynieść do kościoła wodę, którą poświęcimy. Po Mszach św. u ministrantów będzie  można otrzymać specjalne broszury kolędowe, w których jest modlitwa błogosławieństwa domu i rodziny. Ta modlitwa umieszczona jest też na stronie internetowej.

Przy tej okazji będzie można złożyć ofiary do puszek, które niech będą wyrazem wdzięczności za całoroczną posługę ministrantów.

6. Od 1 stycznia posługę organisty podjął z powrotem p. Przemek Paśko. Panu Jarkowi, który rozpoczął studia w Katowicach, bardzo dziękujemy za jego piękną posługę i życzymy samych sukcesów  w rozwijaniu talentów muzycznych.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Irena Włoch, Beata Witek, Zofia Rumak, Elżbieta Baran, Małgorzata Szela, Stanisława Baran i Małgorzata Szczypek.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu