Uroczystość Bożego Narodzenia, 25. 12. 2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. w ciągu dnia o 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

2. W poniedziałek drugi dzień Świąt – Święto Św. Szczepana. Msze św. o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

3. We wtorek wypada Święto św. Jana Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o ks. bp. Ordynariuszu w dniu imienin.

4. W środę Święto Świętych Młodzianków.

5. W piątek Święto Świętej Rodziny.

6. W sobotę ostatni dzień 2022 roku. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 1600. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. Chciałem bardzo serdecznie podziękować osobom, które włączyły się w przystrojenie kościoła do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej. Dziękuję także za ofiarowanie choinek, ich ustawienie, strażakom za pomoc, młodzieży za ich ubranie. Scholi za piękne przygotowanie kolęd i ich wykonanie. Dziękuję również za ogromne zaangażowanie panu organiście i panom szafarzom. Dzięki tym wszystkim osobom mogliśmy bardziej dostojnie i głębiej przeżywać tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

Bóg zapłać również za wszystkie ofiary i dary złożone w czasie Adwentu w sklepie i do Toreb Miłosierdzia dla najbardziej potrzebujących parafian oraz za przygotowanie paczek dla potrzebujących na Ukrainie. Dziękuję członkom Caritas za rozwiezienie paczek świątecznych.

7. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na sobotę do sprzątania proszę: Grażyna Karaś, Anna Miktus, Zofia Lekka, Agata Szostek, Beata Witek, Irena Włoch i Zofia Rumak.

8. Zachęcam do sięgnięcia po świąteczną prasę katolicką oraz do korzystania z księgozbioru biblioteki.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu