I Niedziela Wielkiego Postu, 6. 03. 2022 r.

1. W ostatnią niedzielę i w Środę Popielcową zebrano na pomoc dla uchodźców z Ukrainy 7000 zł.

2. W poniedziałek Msza św. o godz. 700 

3. We wtorek przed Mszą św. modlitwa różańcowa prowadzona przez wspólnotę modlitewną bł. Józefa.

4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. 

5. W czwartek nowenna do bł. Ks. Józefa Kowalskiego.

6. W piątek na Mszy św. kandydaci do bierzmowania z kl. VIII otrzymają krzyże bierzmowanych. Po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po nim spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, a w sobotę egzamin dopuszczający do bierzmowania.

7. W niedzielę o 1430 nabożeństwo Gorzkich Żali. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych wszystkich, którzy tylko mają czas, zarówno dorosłych jak i młodzież i dzieci.

8. Przyszła II niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbiórka do puszek na cele misyjne. 

9. Jak co roku możemy poprzez zrezygnowanie z jakiejś przyjemności odkładać ofiarę na jałmużnę wielkopostną i w ten sposób wesprzeć leczenie osób starszych. Na półce z gazetami zostały wyłożone skarbonki Caritas, można je zabrać ze sobą do domu. Niech taka skarbonka znajdzie się w każdej rodzinie. Jałmużnę przyniesiemy do kościoła w II Niedzielę Wielkanocną w Święto Miłosierdzia Bożego. Są także do nabycia baranki na stół wielkanocny w cenie 6 zł i paschałki w cenie 10 zł.

10. Dzisiaj o godz. 1700 w kościele w Tyczynie rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla młodzieży.

11.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania prosimy: Zofia Dudek, Maria Lasota, Danuta Szczęch, Krystyna Bednarz, Zofia Lelek, Maria Orzech i Edward Grzebyk.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu