IV niedziela Adwentu, 19. 12. 2021 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Dobiega końca czas naszego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

2. W poniedziałek i w piątek Msze św. o godz. 700.

3. We wtorek na godz. 1700 zapraszam dzieci i młodzież, ministrantów i lektorów a szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII Szkoły Podstawowej w ramach spotkania formacyjnego i proszę o pomoc w ubieraniu choinek.

4. We wtorek pół godziny przed Mszą św. grupa modlitewna bł. Józefa będzie odmawiała różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. To wyjątkowy dzień w roku. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania mięsa i alkoholu. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy obchodzić w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Podziękujmy za dar Syna Bożego Zbawiciela świata, pomódlmy się o jedność i pokój dla wszystkich ludzi na świecie, za zmarłych z rodziny, bliskich i dzieląc się białym opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech wieczerza wigilijna będzie czasem dzielenia się miłością z naszymi bliskimi i radością z narodzenia naszego Zbawiciela.

6. W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: Pasterka o północy i następnie o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

7. Schola zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką oraz w drugi dzień świąt przed Mszą św. o 1030.

8. W niedzielę drugi dzień Świąt — Uroczystość Świętej Rodziny. Msze o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

9. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na czwartek do sprzątania proszę: Maria Opalińska, Ewa Skoczylas, Maria Tatara, Alicja Klimczak, Zofia Grzebyk, Małgorzata Siwiec, Maria Siwiec i Teresa Borowiec.

10. Przypominam, że obowiązują obostrzenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa. W związku z tym w Boże Narodzenie i drugi dzień Świąt będzie można uczestniczyć we Mszach św. w kaplicy bł. Józefa.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu