XXIX Niedziela zwykła 18. 10. 2020 r.

1. Z uwagi na stan epidemii i w myśl prawa państwowego informujemy, że w naszym kościele od dnia 17 października w nabożeństwach może brać udział do 45 osób; na zewnątrz nie ma ograniczeń w liczbie uczestniczących w liturgii., należy zachowywać odległość min. 1,5m.

Apelujemy, żeby osoby starsze zostawały w domu i korzystały z transmisji Mszy św. w TV, a wszystkich prosimy o przestrzeganie podstawowych zasad higieny zmniejszających ryzyko zakażenia.

Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

Wg wytycznych ks. biskupa wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.

2. W liturgii tygodnia obchodzić będziemy we wtorek wspomnienie św. Jana Kantego i w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.

3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Taca jest przeznaczona na cele inwestycyjne a z przyszłej niedzieli na Papieskie Dzieła Misyjne.

4. W środę zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów oraz kandydatów.

5. W czwartek po różańcu spotkanie formacyjne II Kręgu Domowego Kościoła.

6. W  piątek po Mszy św. spotkanie wspólnoty Oazowej.

7. W sobotę po nabożeństwie spotkanie formacyjne Akcji Katolickiej.

8. W ostatnią niedzielę w ramach Dnia Papieskiego zebrano do puszek 1145 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

9. Przypominam, że z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na zimowy.

10. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych, pamiętajmy o wysprzątaniu i przygotowaniu grobów naszych bliskich. Troska o groby to wyraz naszej wiary w życie wieczne i zmartwychwstanie naszych ciał. W związku z bardzo dużym kosztem wywozu śmieci z cmentarza proszę o zabieranie ze sobą śmieci, które można posegregować.

11. Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki wypominkowe. Bardzo proszę o czytelne wpisywanie imion i nazwisk naszych zmarłych.

12. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Na sobotę do sprzątania proszę: Elżbieta Wierzchowska, Regina Buż, Jadwiga Burak, Anna Moskwa, Maria Soboń, Justyna Wilk i Maria Wilk.

 Do użytku wewnętrznego

Close Menu