XXIII Niedziela zwykła, 10. 09. 2023 r.

1. W liturgii tygodnia obchodzić będziemy we wtorek wspomnienie NMP Rzeszowskiej, w środę wspomnienie św. Jana Chryzostoma, w czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie NMP Bolesnej, w sobotę wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy XIII Tydzień Wychowania. Zapraszam do modlitwy w intencjach związanych z wychowaniem.

3. Dzisiaj uroczystość beatyfikacji rodziny Ulmów w Markowej.

4. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700. Wieczorem Mszy św. nie będzie.

5. W środę po Nowennie do NMP Nieustającej Pomocy pierwsze powakacyjne spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów. Serdecznie zapraszam tych, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów. Proszę rodziców o zachęcenie swoich synów do tej formy zaangażowania w życie parafii. Bycie ministrantem to służba i odpowiedzialność, ale też i szczególne wyróżnienie.

6. W czwartek nowenna do bł. Ks. Józefa Kowalskiego.

7. W piątek zapraszam na Mszę św. i spotkanie uczniów z kl. VIII – rozpoczniemy bezpośrednie przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 8. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.  W ostatnią niedzielę zebrano na budowę kościoła w parafii ks. Franciszka 7010 zł. Bóg zapłać za ofiarność.

9. W przyszłą niedzielę (17 września) uroczystość odpustowa w sanktuarium NMP w Dębowcu. Suma o godz. 1100, której będzie przewodniczył ks. kard. Gerhard Ludwig Muller. A w naszym dekanacie odpust w Woli Rafałowskiej.

10. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Maria Szwed, Patrycja Szwed, Ewa Lichota, Jolanta Bieniek, Agnieszka Rutka, Agata Szpiech, Dorota Sobczyk i Grażyna Winiarska.

do użytku wewnętrznego

Close Menu