I Niedziela Wielkiego Postu 1. 03. 2020 r.

1. W ubiegłym roku w Wielkim Poście przeżywaliśmy Misje św., które poprowadził ks. Franciszek z Kamerunu. W tym roku wypada renowacja, czyli odnowienie Misji. Jednak ze względu na obiektywne przeszkody, czyli brak zgody księdza biskupa na wyjazd ks. Franciszka do Polski w okresie Wielkiego Postu, renowacja będzie miała miejsce we wrześniu. Stąd też w czasie tegorocznego Wielkiego Postu w naszej parafii nie będzie rekolekcji, dlatego tym usilniej zachęcam do uczestniczenia w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, aby przez te pokutne nabożeństwa jak najlepiej przeżyć ten święty czas i godnie przygotować się do Świąt Zmartwychwstania.

2. W poniedziałek Msza św. o godz. 700.

3. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich a po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

4. W środę wypada święto Św. Kazimierza Królewicza. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Bp. Kazimierzu Górnym w dniu imienin.

5. W środę po Mszy św. i nowennie do NMP Nieustającej Pomocy zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie dla kandydatów, ministrantów i lektorów.  

6. W czwartek po Mszy św. i nowennie do bł. ks. Józefa wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

7. W pierwszy piątek po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i spotkanie Oazy.

8. W pierwszą sobotę od godz. 800 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Przyszła II niedziela Wielkiego Postu to Niedziela „Ad Gentes” – dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami.

10. Jak co roku możemy poprzez zrezygnowanie z jakiejś przyjemności odkładać ofiarę na jałmużnę wielkopostną i w ten sposób wesprzeć leczenie dzieci i osób starszych. Na półce z gazetami będą wyłożone skarbonki Caritas, można je będzie zabrać ze sobą do domu. Niech taka skarbonka znajdzie się w każdej rodzinie. Jałmużnę przyniesiemy do kościoła w II Niedzielę Wielkanocną w Święto Miłosierdzia Bożego. W zakrystii, od przyszłej niedzieli będą do nabycia baranki na stół wielkanocny w cenie 5 zł i paschałki – świece na stół wielkanocny w cenie 10 zł.

11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania prosimy: Irena Gugała, Kazimiera Buż, Elżbieta Warzybok, Alicja Burz, Maria Borowiec, Grażyna Purpura i Zofia Dudek.

Do użytku wewnętrznego                                  

Close Menu