Niedziela Zmartwychwstania, 31. 03. 2024 r.

1. Dziś jeszcze Msza św. o godz. 1030, nie ma Mszy św. popołudniowej.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Serdeczne Bóg zapłać paniom Zofii i Ewie oraz panu Tadeuszowi, którzy przygotowali nam Ciemnicę i Boży Grób, pani Danucie za troskę o szaty liturgiczne i bieliznę ołtarzową.  Strażakom dziękuję za trzymanie straży przy Grobie Pańskim i za ich udział w Liturgii Wigilii Paschalnej i Liturgii Niedzieli Zmartwychwstania. Dziękuję Panu Mirkowi, który z troską czuwał nad wszystkim, panu organiście za śpiewy, Służbie Liturgicznej Ołtarza — ministrantom, lektorom, szafarzom, różom różańcowym za adoracje w ciemnicy i Grobie Pańskim. Wszystkim, którzy włączyli się liturgię tych dni, scholi, która tak pięknie pomagała nam głębiej przeżywać tajemnice celebrowane przez Kościół. Bóg zapłać. Szafarzom dziękuję za rozdzielanie Komunii św. oraz za zanoszenie Komunii chorym, zaniosą ją również w dniu jutrzejszym, aby chorzy mieli łączność z liturgią świąteczną sprawowaną w kościele. Dziękuję Akcji Katolickiej za czuwanie, adorację Jezusa w ciemnicy i prowadzone rozważania wraz ze śpiewem.

 Wszystkim wam drodzy parafianie i gościom dziękuję za waszą obecność przez te ostatnie dni, za atmosferę modlitwy, która wypływa z wiary w tajemnice naszego zbawienia.

Życzę wam drodzy parafianie, waszym rodzinom, gościom a szczególnie wszystkim chorym, którzy nie mogli tu z nami być, aby Chrystus Zmartwychwstały obdarzał swoimi łaskami.

3. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. do południa o 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

4. Przez kolejne dni obchodzimy oktawę Wielkanocy (przez osiem dni obchodzimy tą centralą Uroczystość w roku liturgicznym). Zachęcam do jej przeżywania przez uczestnictwo w Eucharystii i przyjęcie Komunii św. Msze św. będą odprawiane o godz. 1800.

5. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich a po Mszy nabożeństwo do św. Michała.

6. W środę po nowennie do Matki Bożej zmiana tajemnic różańcowych.

7. W czwartek po Mszy św. i nowennie do bł. Józefa adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W pierwszy piątek nabożeństwo do NSPJ. W Lubeni po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.

9. W pierwszą sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i różaniec fatimski. Chorych odwiedzę z Komunią św. od godz. 800.

10. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocna jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Caritas obchodzi swoje patronalne święto. Przynieśmy w przyszłą niedzielę jałmużnę postną, którą zbieraliśmy do skarbonek by wesprzeć leczenie dzieci i osób starszych, złóżmy je przed ołtarzem.

11. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na sobotę proszę do sprzątania: Maria Domoń, Halina Szczupiel, Katarzyna Boczar, Dawid Solecki, Piotr Rusinek, Michał Wyska i Anna Warchoł.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu