XXIII Niedziela zwykła, 4. 09. 2022 r.

1. 25 marca 2022 roku w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Jaśle w uroczystość Zwiastowania Pańskiego bp Jan Wątroba zainaugurował diecezjalną peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej. Wydarzenie związane jest z obchodami 30. rocznicy utworzenia diecezji rzeszowskiej.

Zgodnie z apelem Ojca Świętego Franciszka bp Jan Wątroba dokonał wtedy aktu poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. Ksiądz Biskup rozpoczął tym samym peregrynację figury Matki Bożej Fatimskiej przez parafie naszej diecezji. Zainaugurowana w Jaśle peregrynacja trwa przez cały bieżący rok.

5 i 6 września przypada kolej na naszą parafię – figura Matki Bożej odwiedzi nasz kościół parafialny. Dlatego serdecznie zapraszam do włączenia się do wspólnej modlitwy. 

Godziny adoracji są podane dla róż różańcowych, jednak zapraszamy także wszystkich chętnych. Warto znaleźć chwilę czasu na odwiedziny Naszej Matki i Jej Syna. Na pewno mamy za co dziękować, ale i mamy o co prosić.

2. W liturgii tygodnia obchodzić będziemy: w czwartek Święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej).

3. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 700.

4. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich.

We wtorek na Mszy św. na zakończenie peregrynacji rozpoczniemy nowy rok formacyjny grup parafialnych. Zapraszam wszystkich chcących się bardziej zaangażować w życie parafialne.

5. W środę po nowennie do Matki Bożej zmiana tajemnic różańcowych.

6. W czwartek w czasie Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego i innych nasion. Po Mszy św. nowenna do bł. Józefa.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Bożena Wilk, Anna Kąkol, Zofia Mac, Marzena Wilk, Aneta Szkoła, Anna Buda i Małgorzata Gugała.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu