III Niedziela Wielkanocna 26. 04. 2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela, trzecia Niedziela Wielkanocna jest dniem IV Narodowego Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna Tydzień Biblijny. Ten tydzień jest szczególną zachętą do tego, aby każdy z nas, systematycznie sięgał po Słowo Boże i otwierał się na jego działanie. W tym roku czytana jest Ewangelia wg św. Mateusza.

Otwórzmy w domu Pismo św., przeczytajmy wybrany rozdział z Ewangelii i rozważmy ten tekst. Pomocne materiały można znaleźć na stronie: www.biblista.pl

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę święto św. Katarzyny ze Sieny, w piątek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika i w sobotę Uroczystość NMP Królowej Polski.

3. W poniedziałek Msza św. o godz. 700.

4. W środę o godz. 1845 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.

5. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W piątek rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Uczcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele i w domach. Zachęcam rodziców i dziadków do gromadzenia w rodzinie przy śpiewie litanii dzieci i młodzieży, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję prowadzącą nas do Chrystusa. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej przez cały miesiąc w kościele codziennie po Mszy o 1800  a w niedziele po Mszy o godz. 1500.

7. W pierwszą sobotę wypada Uroczystość NMP Królowej Polski, przeniesiona z niedzieli. Msze św. jak w niedzielę.

Po Mszy św. o godz. 1030 będzie nabożeństwo majowe a po Mszy o godz. 1500 różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

8. W miesiącu maju w dalszym ciągu nie będzie pierwszosobotnich odwiedzin chorych w domach. W maju nie będzie również I Komunii św. i bierzmowania. Bierzmowanie jest przeniesione na czas po wakacjach a termin I Komunii do ustalenia z rodzicami.

9. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Krzysztof Marek Tłuczek z Siedlisk i Joanna Katarzyna Płonka z Rzeszowa (zapowiedź pierwsza).

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na piątek lub inny dzień proszę do sprzątania: Halina Szczupiel, Maria Lib, Alicja Wałach, Ewa Porada i Swietłana Łach.

11. Przypominam, że w Mszach św. może uczestniczyć maksymalnie po 20 osób (po 5 osób w każdym rzędzie i na chórze, z zachowaniem odpowiedniej odległości). Wszyscy uczestniczący w liturgii, poza sprawującymi Mszę św. kapłanami, mają mieć zakryte usta i nos (maseczki zdejmują na czas przyjęcia Komunii św.).

Do użytku wewnętrznego

Close Menu