XIV Niedziela zwykła, 3. 07. 2022 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość ku czci Błogosławionego Ks. Józefa Kowalskiego. Suma o godzinie 1100. Po południu Mszy św. nie będzie

2. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 700.

3. We wtorek przed Mszą św. koronka do Chórów Anielskich i św. Michała Archanioła a po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała.

4. W środę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, po nowennie do NMP Nieustającej Pomocy zmiana tajemnic różańcowych.

5. W czwartek po Mszy św. nowenna do bł. Ks. Józefa Kowalskiego i adoracja Najświętszego Sakramentu. 

6. W piątek wspomnienie św. Jana z Dukli.

7. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i jego obejścia. Bóg zapłać za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Renata Panas, Marek Cierpiał-Wolan, Paweł Lassota, Marian Borowiec, Danuta Skoczylas, Eugenia Bekier i Natalia Konsur.

8. W przedsionku wejścia do kaplicy znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona bł. Józefowi, której oryginał znajduje się w kościele w Czerwińsku n. Wisłą. Bardzo dziękuję panu Konradowi Koch – artyście rzeźbiarzowi za wyjątkowy kunszt i piękne wykonanie tablicy.

9. Bardzo serdecznie dziękuję ks. Stanisławowi Koniorowi – ze Zgromadzenia Księży Salezjanów za przewodniczenie dzisiejszej Uroczystości i za wygłoszone Słowo Boże. Bóg zapłać. Bóg zapłać wszystkim kapłanom.

Dziękuję serdecznie orkiestrze za uświetnienie naszej uroczystości, dziękuję wszystkim pielgrzymom, którzy wraz z nami obchodzą kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci Bł. Ks. Józefa Kowalskiego.

Dziękuję Panu kościelnemu, organiście, szafarzom, Służbie Liturgicznej, strażakom i wszystkim parafianom, którzy w różny sposób przyczynili się do organizacji dzisiejszego święta. Bóg Zapłać! Bóg zapłać również darczyńcom za sponsorowanie druku obrazków i folderu z bł. Józefem.

Po zakończonej uroczystości zapraszam pielgrzymów do posilenia się ciastem i ugaszenia pragnienia napojami w bibliotece obok kaplicy bł. Józefa.

Teraz będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy dziesiątek różańca a po nim procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy” i „Boże coś Polskę”. 

Do użytku wewnętrznego

Close Menu