III Niedziela Wielkanocna, 1. 05. 2022 r.

1. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Matki Bożej. Czcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub przy kapliczkach. Zachęcam wszystkich: rodziców i dziadków, dzieci i młodzież do gromadzenia się przy śpiewie litanii, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję, naszą Matkę i Królową, prowadzącą nas do Chrystusa. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej przez cały miesiąc w kościele codziennie po Mszy o 1800 a w uroczystości i niedziele po Mszy św. o 1500.

2. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 1030 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy III. Na tej Mszy św. główna nawa będzie zarezerwowana dla dzieci ich rodzin W tym roku w naszej parafii przystąpi do I Komunii dziewięć dzieci.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Atanazego – Msza św. o godz. 1800.

4. We wtorek Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. będą jak w niedzielę.

5. W środę wspomnienie św. Floriana – po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych, próba dla dzieci pierwszokomunijnych i zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów.

6. W związku z tym, że w sobotę jest spowiedź dzieci pierwszokomunijnych chorych odwiedzę w czwartek od godz. 8 rano. Po wieczornej Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.

8. W sobotę o godz. 900 spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin. Po wieczornej Mszy św. różaniec i nabożeństwo wynagradzające NMP.

9. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 4290 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na sobotę na godz. 1000 proszę do sprzątania: Grażyna Karaś, Anna Miktus, Zofia Lekka, Agata Szostek, Beata Witek, Irena Włoch i Zofia Rumak. Proszę również o wyplewienie rabat.

11. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Józef Bednarz z Siedlisk i Dominika Katarzyna Szczepanik z Ropczyc (zapowiedź pierwsza).

Do użytku wewnętrznego

Close Menu