IV Niedziela Wielkanocna, 30. 04. 2023 r.

1. Dzisiejsza niedziela, niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania. Zachęcamy wszystkich do gorącej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Módlmy się zwłaszcza o powołania dla naszej diecezji a także w intencji Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie.

2. W poniedziałek rozpoczynamy miesiąc maj, miesiąc szczególnie poświęcony Matce Najświętszej. Uczcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub przy kapliczkach. Zachęcam rodziców i dziadków do gromadzenia przy śpiewie litanii dzieci i młodzieży, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję prowadzącą nas do Chrystusa. Nabożeństwo ku czci Matki Bożej przez cały miesiąc w kościele codziennie po Mszy o 1800 a w uroczystości i niedziele po Mszy św. o 1500.

3. W poniedziałek wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika.

4. We wtorek wspomnienie św. Atanazego. W naszej Ojczyźnie obchodzimy Dzień Flagi. Wywieśmy na naszych domach biało-czerwone flagi. Przed Mszą świętą będzie odmawiana koronka do św. Michała Archanioła a po Mszy św. i litanii do Matki Bożej zmiana tajemnic różańcowych.

5. W środę Uroczystość NMP Królowej Polski.  Msze św. jak w niedzielę.

6. W pierwszy czwartek wspomnienie św. Floriana – po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W pierwszy piątek po Mszy św. próba dla dzieci pierwszokomunijnych.

8. W pierwszą sobotę święto św. Apostołów Filipa i Jakuba. Od godz. 800 odwiedzę chorych z Komunią św. Po Mszy św. o 1800 i litanii różaniec i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W ostatnie niedziele w ramach składki inwestycyjnej zebrano 2560 zł. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę proszę do sprzątania: Jolanta Kotowicz, Małgorzata Gugała, Anna Kąkol, Bożena Wilk, Marzena Wilk, Zofia Mac i Dorota Warzybok.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu