Niedziela Świętej Rodziny 27. 12. 2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny. Modlimy się w intencji rodzin i małżeństw. Pamiętajmy też w modlitwie o ks. bp. Ordynariuszu w dniu imienin.

2. W poniedziałek Msza św. o godz. 700 a o godz. 1300 pogrzeb śp. Walerii Głodowskiej.

3. W czwartek ostatni dzień 2020 roku. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 1600. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

5. W pierwszą sobotą wyjątkowo nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Po Mszy św. nabożeństwo i różaniec wynagradzający NMP.

6. Chciałem bardzo serdecznie podziękować osobom, które włączyły się w przystrojenie kościoła do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej. Dziękuję także za ofiarowanie choinek, ich ustawienie, młodzieży za ich ubranie. Scholi za piękne przygotowanie kolęd i ich wykonanie. Dziękuję również za ogromne zaangażowanie panu kościelnemu, panu organiście i panom szafarzom. Serdecznie dziękuję księdzu Janowi za jego obecność i posługę. Dzięki tym wszystkim osobom mogliśmy bardziej dostojnie i głębiej przeżywać tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

Bóg zapłać również za wszystkie ofiary i dary złożone w sklepie i do Toreb Miłosierdzia w czasie Adwentu na rzecz najbardziej potrzebujących parafian. Dziękuję  członkom Caritas za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych.

7. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na środę do sprzątania proszę: Alicja Wałach, Ewa Porada, Swietłana Łach, Grażyna Karaś, Anna Miktus, Zofia Lekka i Agata Szostek.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu