IV niedziela Adwentu, 18. 12. 2022 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Dobiega końca czas naszego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

2. W poniedziałek dzień spowiedzi parafialnej. Msza św. o godz. 1000.

3. W środę na Mszę św. godz. 1700 zapraszam dzieci i młodzież, ministrantów i lektorów a szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII Szkoły Podstawowej. W ramach spotkania formacyjnego ozdobimy kościół na Święta.

4. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. To wyjątkowy dzień w roku. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania mięsa i alkoholu. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy obchodzić w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Podziękujmy za dar Syna Bożego Zbawiciela świata, pomódlmy się o jedność i pokój dla wszystkich ludzi na świecie, za zmarłych z rodziny, bliskich i dzieląc się białym opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech wieczerza wigilijna będzie czasem dzielenia się miłością z naszymi bliskimi i radością z narodzenia naszego Zbawiciela.

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: Pasterka o północy i następnie o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

6. Schola zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką oraz w drugi dzień świąt przed Mszą św. o 1030.

7. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na czwartek do sprzątania po Mszy św. proszę: Ewa Szczęch, Elżbieta Szpirak, Maria Lib, Alicja Wałach, Ewa Porada, Swietłana Łach, Agnieszka Gmitrzak, Elżbieta Siuta, Barbara Wojton i Piotr Rusinek.

Bóg zapłać również za pomoc przy odśnieżaniu obejścia kościoła.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu