I Niedziela Adwentu, 28. 11. 2021 r.

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię na sąd ostateczny.

2. W ciągu tygodnia, oprócz poniedziałku, Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 1700, a w poniedziałek o 700. Niech uczestnictwo w nich dorosłych, młodzieży i dzieci będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej.

3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W „Groszku” wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe. W  kościele jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. Można również z zakrystii zabrać Torbę Miłosierdzia i napełnić produktami dla potrzebujących. Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.

4. Przyszła niedziela to niedziela modlitwy za Kościół na Wschodzie.

5. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. będzie przeznaczona na budowę powstającego w Rzeszowie kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Na prośbę ks. biskupa parafie naszego dekanatu wspierają to dzieło składką z jednej niedzieli w ciągu roku. Wesprzyjmy, więc  to dzieło swoją ofiarnością. Każda ofiara jest bardzo ważna i potrzebna.

6. We wtorek święto św. Andrzeja Apostoła,  po Mszy św. spotkanie formacyjne I Kręgu Domowego Kościoła.

7. W I środę zmiana tajemnic różańcowych.

8. W I czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W I piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, zapraszam na Mszę św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania. Proszę nie odkładać spowiedzi na pierwszy piątek.

10. W I sobotę, od godz. 8.00 odwiedzę chorych już w ramach spowiedzi przedświątecznej. Gdyby ktoś w związku z epidemią zrezygnował z odwiedzin to proszę o informację.

Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

11. W ostatnią niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 5000 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc jesienną dla WSD w Rzeszowie.

12. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za przystrojenie kościoła na czas Adwentu. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Agata Dworak, Anna Miciuda, Kazimiera Masłyk, Barbara Gugała, Anna Wojewódka, Zofia Wójcik i Dorota Grzebyk.

13. Na stoliku są do nabycia świece na stół wigilijny. Duże – 15 zł., małe 6 zł.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu