Zesłanie Ducha Świętego, 28. 05.2023 r.

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny. Czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa jeszcze do przyszłej niedzieli – Niedzieli Trójcy Przenajświętszej.

Przeżywamy dzisiaj uroczystość 600-lecia istnienia Siedlisk. Msze św. o godz. 730 i suma o 1200. Nie ma Mszy o 1030 i 1500.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza św. o godz. 1800.  W Zarzeczu odpust – suma odpustowa o godz. 1800.

3. We wtorek po nabożeństwie zbiórka dla ministrantów i lektorów. Zapraszam też na spotkanie wszystkich chłopców chcących zostać ministrantami.

4. W środę święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.

5. W pierwszy czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana i nowenna do bł. Ks. Józefa Kowalskiego. Po nabożeństwie adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W pierwszy piątek święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego.

7. W pierwszą sobotę wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, od godz. 800 odwiedzę chorych z Komunią św. Po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.

8. W czerwcu modlimy się codziennie litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

9. Od dzisiejszej niedzieli jest dostępny w sprzedaży „Magazyn” – kwartalnik wydawnictwa Niedziela. Zachęcam do zainteresowania się tą publikacją. Cena to 15 zł. Zachęcam też rodziców do zwrócenia uwagi na czasopisma dla dzieci w wieku przedszkolnym.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 na stadionie sportowym w Lubeni odbędzie się charytatywny mecz piłki nożnej Samorządowcy kontra Księża.

11. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Dziękuję za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. W związku z sobotnim ślubem nie trzeba kupować kwiatów do ozdobienia kościoła. Do sprzątania w piątek po nabożeństwie prosimy: Witold Bieniek, Beata Mroczka, Grażyna Lassota, Maciej Lassota, Marcin Dudek, Wacław Bomba i Krystyna Rokita.

do użytku wewnętrznego

Close Menu