VII Niedziela zwykła, 19. 02. 2023 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 56 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

W ostatnią niedzielę zebrano na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi 2040 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. W poniedziałek Msza św. o godz. 700

3. Od środy rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. Znajdźmy czas na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale, rekolekcje. W piątki po Mszy św. będzie Droga Krzyżowa. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 1430 a po nich Msza Św. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w piątą niedzielę Wielkiego Postu (26 marca).

4. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Obowiązuje w tym dniu post ilościowy i jakościowy. Msze św. o godz. 700 i o godz. 1700 połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak wejścia na drogę pokuty i nawrócenia.

5. W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.

6. W piątek po Mszy św. spotkanie wspólnoty Oazowej.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Siedliskach informuje, że od 20 lutego, rozpoczyna się rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i kl. I, na rok szkolny 2023/24. Dokumenty dostępne są na stronie internetowej szkoły i u dyrekcji.

8. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

9. Przypominam, że w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 1700 w kościele w Tyczynie rozpocznie się kurs przedmałżeński.

10.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. W przyszłą sobotę będziemy gościć o godz. 1000 w naszym kościele młodzież z Rzeszowa – Zalesia. W związku z tym prosimy o posprzątanie kościoła od 800.  A do sprzątania prosimy: Kinga Piecuch, Paweł Lasota, Marian Borowiec, Marek Cierpiał-Wolan, Mirosław Mirowski, Janusz Słonina i Elżbieta Baran.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu