V Niedziela Wielkanocna, 2. 05. 2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielą zawierzamy parafie naszej diecezji św. Józefowi opiekunowi Kościoła Świętego.

2. Przeżywamy miesiąc maj, miesiąc Matki Bożej. Czcijmy Maryję modlitwą litanii w kościele lub w rodzinach. Zachęcam wszystkich: rodziców i dziadków, dzieci i młodzież do gromadzenia się przy śpiewie litanii, aby wspólnie wpatrywać się w Maryję, naszą Matkę i Królową, prowadzącą nas do Chrystusa. Dla dzieci przygotowane są specjalne wyklejanki. 

Nabożeństwa majowe w dni powszednie po Mszy św. o 1800, w niedziele po Mszy o 1500.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek Uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. będą jak w niedzielę,  we wtorek wspomnienie św. Floriana, w czwartek święto św. Apostołów Filipa i Jakuba i w sobotę uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika.

4. I Komunia św., która miała się odbyć w przyszłą niedzielę została przeniesiona na trzecią niedzielę czerwca (20 czerwca). A bierzmowanie będzie miało miejsce 19 maja w środę.

5. We wtorek modlitwy do św. Michała Archanioła i chórów anielskich.

6. W środę po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

7. W czwartek po nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. W pierwszy piątek wynagradzamy NSPJ oraz spotkanie z bierzmowanymi z klasy VIII

9. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Marcin Wiktor Tasior z Siedlisk i Sylwia Maria Stawarz z Wyżnego (zapowiedź trzecia) oraz Bartosz Zieliński z Kosiny i Irena Głodowska z Siedlisk (zapowiedź pierwsza).

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na sobotę proszę do sprzątania: Anna Grzebyk, Aldona Baran, Lilianna Gugała, Halina Krakowiak, Ewa Duda, Danuta Myrda i Dorota Warzybok. 

Do użytku wewnętrznego

Close Menu