XXXI Niedziela zwykła, 30. 10. 2022 r.

1. W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych.

2. We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem o 730 i 1030. Po południu Msza św. o godz. 1400.  O godzinie 1500 na cmentarzu odbędzie się procesja i nabożeństwo żałobne za zmarłych.

 Starajmy się w listopadzie przychodzić do kościoła, aby modlić się za naszych bliskich zmarłych, których będziemy wspominać codziennie w wypominkach i wypraszać Boże miłosierdzie dla dusz czyśćcowych. W listopadzie możemy w każdym dniu zyskiwać odpust za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. W oktawie Wszystkich Świętych możemy zyskiwać odpust zupełny. Warunkiem koniecznym zyskania odpustu jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego, przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy wg intencji Ojca św. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Jedna spowiedź św. wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

3. W środę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 1700.  Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

4.  W pierwszy czwartek miesiąca po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. W pierwszy piątek wspomnienie św. Karola Boromeusza. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ. Po nabożeństwie spotkanie Oazy. Zachęcam, żeby nie odkładać spowiedzi na piątek. Z sakramentu pokuty można korzystać przed każdą Mszą św.

6. W sobotę odwiedzę chorych z posługą sakramentalną od godz. 800.

W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.

7. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Na sobotę do sprzątania proszę: Zofia Dudek, Maria Lasota, Marek Kwater, Danuta Szczęch, Krystyna Bednarz, Zofia Lelek i Elżbieta Baran. Również wielkie Bóg zapłać dla ofiarodawcy chryzantem.

                                                                                                                                           Do użytku wewnętrznego

Close Menu