XXXII Niedziela zwykła 8. 11. 2020 r.

1. W myśl nowych obostrzeń związanych z rozwojem epidemii koronawirusa informujemy, że w naszym kościele w nabożeństwach może brać udział do 21 osób; na zewnątrz nie ma ograniczeń w liczbie uczestniczących w liturgii., należy zachowywać odległość min. 1,5m.

Biskup rzeszowski Jan Wątroba udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

2. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Przywrócić nadzieję”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz chrześcijan w Republice Środkowoafrykańskiej.

3. W liturgii tego tygodnia obchodzić będziemy: w poniedziałek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, w czwartek wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza i w piątek wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

4. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 700. Wieczorem Mszy św. nie będzie.

5. W środę 11 listopada przeżywać będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Niech znakiem naszej miłości do Ojczyzny będą wywieszone flagi.

Msza św. o godzinie 1700, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu,  modlitwa wypominkowa i nabożeństwo za Ojczyznę.  Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

6. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. W ostatnią niedzielę zebrano 2500 zł. na współufundowanie tablicy pamiątkowej ku czci bł. ks. Józefa w Czerwińsku nad Wisłą.  Bóg zapłać za te ofiary.

7.  Przez cały listopad modlimy się po Mszach świętych za zmarłych polecanych w wypominkach.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania prosimy: Alicja Busz, Maria Borowiec, Maria Lasota, Krystyna Bednarz, Zofia Lelek i Maria Orzech..

   do użytku wewnętrznego                                 

Close Menu