Niedziela Palmowa, 2. 04. 2023r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uczestniczyć będziemy w wydarzeniach, które przyniosły nam zbawienie. Koncentrujemy się na dniach Triduum Paschalnego, które są obchodzeniem Paschy Chrystusa, uczestniczymy, bowiem w Jego Męce, Śmierci i Zmartwychwstaniu. Triduum Paschalne zaczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w czwartek wieczorem, a kończy wieczorem w dniu Zmartwychwstania. Trwajmy w tych dniach z miłością jak najbliżej Chrystusa cierpiącego i zbawiającego nas.

2. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700.

3. We wtorek przed Mszą św. nowenna do św. Michała Archanioła i chórów anielskich.

4. W środę po nowennie do Matki Bożej zmiana tajemnic różańcowych.            

5. We wtorek i środę po Mszy św. spotkanie przed Triduum dla wszystkich ministrantów i lektorów.

6. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Będziemy wspominać ustanowienie sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po Mszy św. zostaną pobłogosławione i poświęcone chlebki, które członkowie Caritas rozdadzą na pamiątkę ustanowienia Eucharystii. Złóżmy za chlebki ofiarę, która przeznaczona jest na fundusz parafialnego Caritasu. Po zakończeniu liturgii przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 2200.

7. W Wielki Piątek od godz. 800 rano przychodźmy adorować Pana Jezusa w ciemnicy. W tym dniu Msza św. nie jest sprawowana. Liturgię Męki Pańskiej rozpoczniemy nabożeństwem Drogi Krzyżowej o godz. 1800, następnie liturgia Słowa, adoracja krzyża, Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Krzyż adorujemy poprzez przyklęknięcie i pokłon. Adoracja do godz. 2200.

8. W piątek obowiązuje post ścisły. Spożywamy jeden posiłek do syta i dwa lekkie, wszystkie bezmięsne. Wstrzymajmy się w całym Wielkim Tygodniu od alkoholu. Starajmy się zachować również post w Wielką Sobotę do Mszy św. Wigilii Paschalnej.

9. W Wielką Sobotę od godz. 800 rano adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 900 i 1000. O godz. 1030 na Broniakówce obok tablicy ogłoszeń przy posesji p. Wilka.

10. Liturgię Wigilii Paschalnej w sobotę rozpoczniemy o godz. 1900. Przynieśmy ze sobą świece i zabezpieczenie na świece, aby uchronić przed zachlapaniem posadzkę i ławki. Zgromadzimy się na placu przy kościele i tu rozpoczniemy liturgię poświęceniem ognia a potem procesyjnie wejdziemy do kościoła. Po zakończeniu liturgii adoracji już nie będzie.

10. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego — Msza św. rezurekcyjna o godz. 630 z procesją dookoła kościoła. Druga Msza o godz. 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

11. Proszę wszystkie róże różańcowe, ministrantów i lektorów o włączenie się w adorację Pana Jezusa w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Godziny adoracji zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń.

12. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na godz. 2015 na modlitwę różańcową i apel jasnogórski, aby modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

13. Gdyby ktoś chciał skorzystać ze spowiedzi to taka możliwość będzie w poniedziałek w Lubeni, we wtorek w Tyczynie i w środę w Budziwoju.

14. Na stoliku z gazetami można nabyć płyty naszego rekolekcjonisty ks. Jana.

15. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. O przygotowanie i posprzątanie kościoła na Święta w Wielką Sobotę po liturgii proszę: Halina Wójcik, Bożena Jurkiewicz, Barbara Wajda, Barbara Pitera, Helena Gierlak, Alina Mendrala, Agnieszka Krupa i Zofia Pasternak.

16. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Damian Wojtyło z Rzeszowa i Joanna Pączek z Siedlisk (zapowiedź trzecia).

Do użytku wewnętrznego

Close Menu