XIX Niedziela zwykła, 13. 08. 2023 r.

1. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700.

2.  We wtorek będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawione o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie. Tradycyjnie na obu Mszach poświęcenie kwiatów, owoców i ziół. W tym dniu po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez powódź w Słowenii.

3. Dożynki Gminne i parafialne, jako dziękczynienie za tegoroczne plony, odbędą się  w przyszłą niedzielę, 20. 08. w naszym kościele  (rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1400 – szczegółowy program na afiszach), a Dożynki Diecezjalne w niedzielę 27. 08. w rzeszowskiej katedrze.

4. W liturgii tygodnia, oprócz Uroczystości Wniebowzięcia NMP, obchodzić będziemy w poniedziałek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe i w czwartek wspomnienie Św. Jacka.

5. W środę nowenna do NMP Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek nowenna do bł. Józefa.

7. W przyszłą niedzielę składka na cele inwestycyjne.

8. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, za wyplewienie obejścia dookoła kościoła i wykoszenie trawy i za ofiarę na kwiaty. Na sobotę do sprzątania proszę: Andżelika Domoń, Maria Lib, Elżbieta Szpirak, Alicja Wałach, Ewa Porada, Swietłana Łach, Agnieszka Gmitrzak, Grażyna Karaś i Anna Miktus.

9. Zachęcam do korzystania z biblioteki parafialnej. Zachęcam również do sięgania po prasę katolicką, aby ciągle ubogacać swoje horyzonty wiary.

do użytku wewnętrznego

Close Menu