VIII Niedziela zwykła, 27. 02. 2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy 55 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Dzisiaj po Mszach św. oraz w Środę Popielcową odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz uchodźców z Ukrainy.

2. W poniedziałek Msza św. o godz. 700.

3. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała i chórów anielskich a po Mszy nabożeństwo do św. Michała.

4. Od środy rozpoczynamy 40-dniowy okres Wielkiego Postu, czas przygotowania przez modlitwę, pokutę i jałmużnę do Świat Paschalnych. Znajdźmy czas na Drogę Krzyżową, Gorzkie Żale, rekolekcje. W piątki po Mszy św. będzie Droga Krzyżowa. W niedzielę Gorzkie Żale o godz. 1430 a po nich Msza Św. Za udział w tych nabożeństwach możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy 19 marca w uroczystość odpustową ku czci św. Józefa.

5. Najbliższa środa to Środa Popielcowa. Obowiązuje w tym dniu post ilościowy i jakościowy. Msze św. o godz. 700 i o godz. 1700 połączone z obrzędem posypania głów popiołem na znak wejścia na drogę pokuty i nawrócenia. Po Mszy popołudniowej zmiana tajemnic różańcowych oraz spotkanie dla wszystkich lektorów i ministrantów.

6. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam do korzystania z sakramentu pokuty już od początku tygodnia.

7. W piątek wypada święto Św. Kazimierza Królewicza. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Bp. Kazimierzu Górnym w dniu imienin.

8. W sobotę od godz. 800 odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W ostatnią niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 5100 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 1700 w kościele w Tyczynie rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie dla młodzieży.

11.  Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania prosimy: Wioletta Róg, Irena Gugała, Kazimiera Buż, Elżbieta Warzybok, Maria Borowiec, Alicja Busz i Grażyna Purpura.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu