IV niedziela Adwentu 20. 12. 2020 r.

1. Przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Dobiega końca czas naszego przygotowania do Uroczystości Bożego Narodzenia.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

2. W poniedziałek i w czwartek Msze św. o godz. 700, a we wtorek i środę o godz. 1700.

3. W poniedziałek na godz. 1700 zapraszam dzieci i młodzież, ministrantów i lektorów a szczególnie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII i VII Szkoły Podstawowej w ramach spotkania formacyjnego i proszę o pomoc w ubieraniu choinek.

4. We wtorek pół godziny przed Mszą św. grupa modlitewna bł. Józefa będzie odmawiała różaniec. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. To wyjątkowy dzień w roku. Powstrzymajmy się w tym dniu od spożywania mięsa i alkoholu. Zachowajmy jego charakter religijny oczekując na narodziny Jezusa, którą to tajemnicę będziemy obchodzić w czasie Świąt. Przed Wieczerzą Wigilijną odczytajmy fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Podziękujmy za dar Syna Bożego Zbawiciela świata, pomódlmy się o jedność i pokój dla wszystkich ludzi na świecie, za zmarłych z rodziny, bliskich i dzieląc się białym opłatkiem złóżmy sobie życzenia. Niech wieczerza wigilijna będzie czasem dzielenia się miłością z naszymi bliskimi i radością z narodzenia naszego Zbawiciela. 

6. W piątek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św.: Pasterka o północy i następnie o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

7. Schola zaprasza parafian do wspólnego kolędowania 45 min. przed Pasterką oraz w pierwszy i drugi dzień świąt przed Mszą św. o 1030.

8. W sobotę drugi dzień Świąt — Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze o godz. 730 i 1030. Po południu Mszy św. nie będzie.

9. Następna niedziela to Niedziela Świętej Rodziny – imieniny obchodzi ks. Biskup ordynariusz Jan Wątroba. Polecajmy go w naszych modlitwach. 

10. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na środę do sprzątania proszę: Michał Wyska, Anna Warchoł, Genowefa Guzek, Ewa Szczęch, Maria Domoń, Krystyna Potęcka i Maria Lib.

11. Przypominam, że w dalszym ciągu obowiązują obostrzenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu