Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 26. 05. 2024 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dziś także Dzień Matki, dlatego naszą modlitwą obejmujemy wszystkie Mamy.

2. We wtorek spotkanie formacyjne Kręgu Domowego Kościoła.

3. W środę wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej.

4. W środę po nabożeństwie zbiórka dla wszystkich ministrantów i lektorów. Zapraszam również na spotkanie wszystkich chłopców chcących zostać ministrantami.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godz. 730 i 1000. Po Mszy św. o godz. 1000 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. W tym roku procesja w stronę Lubeni. Proszę rodziny o przygotowanie ołtarzy. Obrazy do ołtarzy do odebrania w zakrystii. W Boże Ciało Mszy św. popołudniowej nie będzie. Przez osiem dni po Bożym Ciele, przez oktawę, procesja eucharystyczna wokół kościoła. W niedzielę procesja po sumie. Proszę rodziców o przyprowadzenie swoich pociech – dziewczynki proszę o sypanie kwiatków, chłopców o dzwonienie dzwonkami, zapraszam dzieci komunijne jak i starsze.

6. O godz. 1900 w Boże Ciało w parku Sybiraków na Baranówce w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”

7. W piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

8. W sobotę wspomnienie św. Justyna. Od godz. 800 odwiedzę chorych z Komunią św. Po Mszy św. o 1800 i procesji eucharystycznej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W ostatnią niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 5630 zł. Bóg zapłać za ofiarność. Składam przy okazji wielkie Bóg zapłać panu Mateuszowi z firmy MAKO z Siedlisk, zajmującej się m.in. montażem okien i drzwi, za wyregulowanie i konserwację drzwi do kościoła.

10. Zostały oddane do użytku dzwony po konserwacji i naprawie. Koszt wszystkich prac wyniósł 32 500zł.

11. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Adriana Paśko z Siedlisk i Mateusz Stanisław Łasak z Radoczy (zapowiedź druga).

12. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę proszę do sprzątania: Teresa Purpura, Andrzej Dudek, Elżbieta Pokrywka, Elżbieta Kruczek, pani Uberman, Sebastian Szypuła i Alicja Kret.

                                                         

  Do użytku wewnętrznego

Close Menu