IV Niedziela Wielkiego Postu 22. 03. 2020 r.

1. Przypominamy o trwającym czasie, w którym wierni korzystają z dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w kościele. Zachęcamy do uczestniczenie w Mszy św. transmitowanej w radiu czy telewizji. Zachęcamy również do codziennej modlitwy różańcowej w naszych rodzinach o godz. 20.30.

2. Zgodnie z wytycznymi w kościele może przebywać do 50 osób. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób uczestniczących w nabożeństwach.

3. Dzisiaj o godz. 1430 nabożeństwo Gorzkich Żali.

4. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700.

5. W środę będziemy obchodzić Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, dlatego zachęcamy do prywatnego podjęcia dzieła duchowej adopcji dziecka poczętego.

6. W czwartek nowenna do bł. Ks. Józefa Kowalskiego i wystawienie Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek po Mszy św. nabożeństwo drogi krzyżowej.

8. W ostatnią niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 1750 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

9. W związku z tym, że nie będzie, jak w innych latach, przedświątecznej spowiedzi parafialnej z obecnością innych kapłanów z dekanatu, prosimy aby, jeśli ktoś ma takie życzenie, przystąpić do tego sakramentu wcześniej. Można to uczynić codziennie pół godziny przed Mszą św. Apelujemy jednak o roztropność i prosimy aby Ci, którzy pozostają w kwarantannie, lub mają jakieś objawy chorobowe nie przychodzili do kościoła gdyż grozi to jego zamknięciem na dłuższy czas.

10. Przypominamy, że ten kto nie będzie się w stanie wyspowiadać w tym czasie, po wzbudzeniu aktu żalu doskonałego może przystąpić do Komunii Świętej pod dwoma warunkami:

 1) przystąpi do spowiedzi indywidualnej jak najszybciej będzie to możliwe;

2) nie pozostaje w karach kościelnych ani nie trwa z uporem w jawnym grzechu ciężkim, czyli spełnia wymogi uzyskania rozgrzeszenia (kan. 915 i 916 KPK).

11. Informujemy, że na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski z dnia 21 marca 1985 r. okres Komunii Świętej wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

12. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Jakub Piotr Szczęch z Siedlisk i Ewelina Katarzyna Warzybok z Siedlisk (zapowiedź trzecia), Mateusz Adam Płoszaj z Biedaczowa i Katarzyna Zofia Czopik z Siedlisk (zapowiedź trzecia) oraz Jakub Kotula z Zarzecza i Patrycja Weronika Dudek z Siedlisk (zapowiedź druga).

13. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Na sobotę do sprzątania prosimy: Alicja Myrda, Tomasz Domino, Monika Mac, Paulina Dubis, Jolanta Wilkos, Natalia Szostek i Maria Kąkol.

14. Przypominamy, że z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na letni.

15. Z przykrością informujemy, że niezależnie od nas, awarii uległa nasza parafialna strona internetowa. Nowa strona internetowa znajduje się pod adresem: www.siedliskarzeszow.pl

Do użytku wewnętrznego

Close Menu