I Niedziela Adwentu 29. 11. 2020 r.

1. Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Adwent to czas przygotowania do Bożego Narodzenia i do powtórnego przyjścia Pana Jezusa na Ziemię na sąd ostateczny.

2. W ciągu tygodnia, oprócz poniedziałku, Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej o godz. 1700, a w poniedziałek o 700. Niech uczestnictwo w nich dorosłych, młodzieży i dzieci będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam szczególnie dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej.

Podobnie jak było przed Wielkanocą także przed Bożym Narodzeniem nie będzie spowiedzi ogólnej z księżmi z dekanatu, dlatego proszę o przystępowanie do spowiedzi już od początku Adwent, tak aby każdy mógł skorzystać ze spowiedzi świątecznej.

3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. W „Groszku” wystawiony będzie kosz na produkty żywnościowe. W  kościele jest skrzyneczka Caritas na ofiary pieniężne. Można również z zakrystii zabrać Torbę Miłosierdzia i napełnić produktami dla potrzebujących. Nie zamykajmy serc na potrzebujących i ubogich.

Caritas informuje, że istnieje możliwość wypożyczenia łóżka z automatyczną regulacją dla osoby obłożnie chorej.

4. Przyszła niedziela to niedziela modlitwy za Kościół na Wschodzie.

5. W przyszłą niedzielę składka z Mszy św. będzie przeznaczona na budowę powstającego w Rzeszowie kościoła pw. Bł. Władysława Findysza. Na prośbę ks. biskupa parafie naszego dekanatu wspierają to dzieło składką z jednej niedzieli w ciągu roku. Wesprzyjmy, więc  to dzieło swoją ofiarnością. Każda ofiara jest bardzo ważna i potrzebna.

6. We wtorek przed Mszą św. będzie odmawiana koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich, a po Mszy nabożeństwo do św. Michała.

7. W I środę zmiana tajemnic różańcowych.

8. W I czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W I piątek zapraszam na Mszę św. i spotkanie kandydatów do bierzmowania.

10. W sobotę, od godz. 8.00 odwiedzę chorych, których odwiedzam w pierwsze soboty, już w ramach spowiedzi przedświątecznej. Gdyby ktoś w związku z epidemią zrezygnował z odwiedzin to proszę o informację.

Gdyby były jakieś dodatkowe zgłoszenia osób starszych czy chorych z posługą przedświąteczną to informuję, że te osoby odwiedzę w drugą sobotę grudnia.

Po Mszy św. różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszam do wspólnej modlitwy.

11. W ostatnią niedzielę w ramach zbiórki do puszek na pomoc jesienną dla WSD zebrano 850 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

12. Dziękuję za posprzątanie kościoła oraz za przystrojenie kościoła na czas Adwentu. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Natalia Szostek, Maria Konkol, Bogumiła Tłuczek, Agata Grzebyk, Maria Szpiech, Stanisława Kotula i Teresa Rojek.

13. Na stoliku są  nabycia świece na stół wigilijny. Duże – 12 zł., małe 5 zł. a w zakrystii można zaopatrzyć się w opłatki . Wszelkie ofiary niech będą wyrazem wdzięczności i uznania za posługę pana organisty.

14. Wraz ze Szkołą Podstawową kontynuujemy akcję zbierania makulatury z przeznaczeniem na wsparcie budowy studni bł. Józefa w Afryce. Kontener na makulaturę znajduje się na parkingu asfaltowym obok plebani. Zapraszam wszystkich do włączenia się w zbiórkę. Makulaturę proszę przywozić w paczkach albo powiązaną i w miarę szczelnie i równo układać w kontenerze.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu