XXX Niedziela zwykła 25. 10. 2020 r.

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać:

– w środę Święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza,

– w sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych,

– w przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem o 730 i 1030. Po południu Msza św. o godz. 1400.W tym roku z racji obostrzeń epidemicznych nie będzie procesji z kościoła na cmentarz. O godzinie 1500 na cmentarzu odbędzie się nabożeństwo żałobne za zmarłych. Starajmy się w listopadzie przychodzić do kościoła, na tyle na ile to będzie możliwe,  aby modlić się za naszych bliskich zmarłych, których będziemy wspominać codziennie w wypominkach i wypraszać Boże miłosierdzie dla dusz czyśćcowych. W listopadzie możemy w każdym dniu zyskiwać odpust za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. Zgodnie z dekretem Ojca św. Franciszka przez cały listopad możemy zyskiwać odpust zupełny. Warunkiem koniecznym zyskania odpustu jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy wg intencji Ojca św. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Jedna spowiedź św. wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

2. W tym tygodniu nie będą się odbywać żadne spotkania duszpasterskie.

3. W ubiegłą niedzielę w ramach składki inwestycyjnej zebrano 4150 zł. Bóg zapłać za te ofiary. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na misje a z przyszłej niedzieli składka przeznaczona będzie na współufundowanie tablicy pamiątkowej ku czci bł. ks. Józefa w Czerwińsku nad Wisłą.

4. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać.  Na sobotę do sprzątania proszę: Maria Wilk, Krystyna Materna, Elżbieta Bajda, Elżbieta Dudek, Danuta Tłuczek, Katarzyna Kuryłowicz i Wioletta Róg.

5. Przypominam, że do końca tygodnia trwa zbiórka makulatury do kontenera przy szkole.

6. W dalszym ciągu przypominamy o zachowywaniu zasad sanitarnych w kościele, o obowiązku zakrywania nosa i ust, limicie osób wewnątrz kościoła, dezynfekcji rąk oraz zachowywaniu bezpiecznych odległości.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu