Niedziela Zmartwychwstania, 4. 04. 2021 r.

1. Dziś Msze św. o godz. 700, 1030  i 1500.

2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i Wielkanocy. Serdeczne Bóg zapłać paniom i panom, którzy przygotowali Ciemnicę i Boży Grób. Bóg zapłać za troskę o szaty liturgiczne i bieliznę ołtarzową.  Strażakom dziękuję za zaangażowanie w Liturgię Triduum Paschalnego i Niedzieli Zmartwychwstania. Dziękuję Panu Kościelnemu, który z troską czuwał nad wszystkim, panu organiście oraz scholi za śpiew, Służbie Liturgicznej Ołtarza, szafarzom za posługę. Wszystkim, którzy włączyli się liturgię tych dni,  w takim zakresie w jakim było to możliwe, wielkie Bóg zapłać!

Wszystkim Wam drodzy parafianie dziękuję za obecność na prywatnej adoracji i łączność  przez te ostatnie dni, za atmosferę modlitwy, która wypływa z wiary w tajemnice naszego zbawienia.

Życzę Wam drodzy parafianie, waszym rodzinom, gościom, jak również wszystkim chorym i cierpiącym, aby Chrystus Zmartwychwstały obdarzał swoimi łaskami w tym trudnym dla nas czasie.

3. Jutro drugi dzień Świąt. Msze św. o 730 i 1030. Nie będzie Mszy św. o 1500.

4. Przez kolejne dni obchodzimy oktawę Wielkanocy (przez osiem dni obchodzimy tą centralą Uroczystość w roku liturgicznym). Zachęcam do jej przeżywania przez uczestnictwo w Eucharystii za pośrednictwem mediów i przyjęcie Komunii św. duchowej. Przypominam o ograniczeniu uczestników celebry Mszy św. w kościele do 18 osób.

5. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich a po Mszy św. nabożeństwo do św. Michała.

6. W środę po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

7.  W piątek po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.

8. W sobotę od godz. 8 rano odwiedzę chorych z posługą sakramentalną. Gdyby ktoś w związku z epidemią zrezygnował z odwiedzin to proszę o informację.

9. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocna jest Świętem Miłosierdzia Bożego. Caritas obchodzi swoje patronalne święto. Przynieśmy w przyszłą niedzielę jałmużnę postną, którą zbieraliśmy do skarbonek by wesprzeć leczenie dzieci i osób starszych, złóżmy je przed ołtarzem..

10. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Przemysław Paśko z Siedlisk i Klaudia Kalita z Rzeszowa (zapowiedź trzecia).

11. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. Na sobotę proszę do sprzątania: Kazimiera Tasior, Janina Rydel, Zofia Sztycharz, Zofia Wójcik, Maria Wróbel, Dorota Grzebyk i Maria Dymek.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu