Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 30. 05. 2021 r.

1. W poniedziałek święto Nawiedzenia NMP i zakończenie nabożeństw majowych.

2. We wtorek wspomnienie św. Justyna. Przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich. Rozpoczynamy nabożeństwa do NSPJ.

3. W środę święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4. W czwartek Uroczystość  Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze święte o godz. 730 i 1000. Po Mszy św. o godz. 1000 uroczysta procesja do czterech ołtarzy. W tym roku procesja w stronę Budziwoja. Proszę rodziny o przygotowanie ołtarzy. Obrazy do ołtarzy do odebrania w zakrystii. W Boże Ciało Mszy św. popołudniowej nie będzie. Przez osiem dni po Bożym Ciele, przez oktawę, procesja eucharystyczna wokół kościoła. Proszę rodziców o przyprowadzanie swoich pociech – dziewczynki proszę o sypanie kwiatków, chłopców o dzwonienie dzwonkami.

Ze względów sanitarnych wszyscy uczestnicy procesji powinni mieć założone maseczki lub zachowywać bezpieczne odległości.

5. O godz. 1900 w Boże Ciało w parku Sybiraków na Baranówce w Rzeszowie odbędzie się koncert „Jednego Serca Jednego Ducha”. Będzie to koncert bez udziału publiczności. Transmisja odbędzie się w internecie i Telewizji Trwam.

6. W pierwszy piątek nabożeństwo do NSPJ.

7. W pierwszą sobotę wspomnienie św. Bonifacego. Od godz. 800 odwiedzę chorych z Komunią św. Gdyby ktoś w związku z epidemią zrezygnował z odwiedzin to proszę o informację.

Po Mszy św. o 1800 procesja eucharystyczna i różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę proszę do sprzątania: Anna Pitera, Magdalena Rusin, Katarzyna Brzeżawska, Maria Solecka, Edward Solecki, Zofia Tondera i Agata Tondera. 

9. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Wojciech Gugała z Siedlisk i Zuzanna Traczewicz de Traczewska z Chmielnika (zapowiedź druga) oraz Jakub Piotr Szczęch z Siedlisk i Ewelina Katarzyna Warzybok z Siedlisk (zapowiedź druga).

Do użytku wewnętrznego

Close Menu