IX Niedziela zwykła, 2. 06. 2024 r.

1. Codziennie do czwartku, po Mszy św., w ramach oktawy Bożego Ciała, procesja eucharystyczna. Zapraszam do licznego udziału. A przez cały miesiąc po Mszach św. odmawiamy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. We wtorek przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich.

3. W środę po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych i zbiórka dla chłopców chcących zostać ministrantami.

4. W czwartek na zakończenie oktawy poświęcenie wianków i ziół oraz błogosławieństwo dzieci.

5. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

7. Na naszej stronie internetowej znajdziemy „Oświadczenie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych” w sprawie działań MEN wobec nauczania religii w szkole.

8. Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję panu kościelnemu, panu organiście, szafarzom, Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim niosącym feretrony, rodzinom przygotowującym ołtarze, paniom trudzącym się przy sprzątaniu kościoła. Wielkie Bóg zapłać naszym strażakom, którzy jak co roku zatroszczyli się o uświetnienie i bezpieczeństwo tej uroczystości.

9. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożoną ofiarę. Na sobotę proszę do sprzątania: Krystyna Kawa, Danuta Konkol, Katarzyna Miśtak, Maciej Wdowiak, Aneta Kus, Stanisława Głodowska i Dorota Konkol.

10. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć – Adriana Paśko z Siedlisk i Mateusz Stanisław Łasak z Radoczy (zapowiedź trzecia).

Do użytku wewnętrznego

Close Menu