XXXIII niedziela zwykła, 19. 11. 2023

1. Dzisiaj przeżywamy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka.

2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. To dzień Akcji Katolickiej a równocześnie dzień młodzieży w łączności z Ojcem Św. W katedrze główne uroczystości rozpoczną się o godz. 1200. Zachęcam młodych do wzięcia udziału w uroczystościach diecezjalnych w katedrze.

W przyszłą niedzielę odbędzie się w całej diecezji zbiórka do puszek na rzecz remontu Ośrodka Caritas w Myczkowcach.

3. W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywać w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek wspomnienie Ofiarowania NMP, w środę wspomnienie św. Cecylii, w piątek wspomnienie św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

4. W poniedziałek Msza św. będzie odprawiona o godz. 700.

5. W środę po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.

6. W piątek po Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. VIII.

7. W sobotę spotkanie formacyjne Kręgu Domowego Kościoła.

8.  Przez cały listopad modlimy się po Mszach świętych za zmarłych polecanych w wypominkach.

9. W ramach Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zebrano w ubiegłą niedzielę na pomoc Kościołowi na Bliskim Wschodzie 1075 zł.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

10. W związku z uszkodzeniem napędu i zawieszenia dzwonów w najbliższym czasie nie będą one używane. Naprawa wymaga zdjęcia dzwonów z dzwonnicy, przy okazji zostaną poddane renowacji.

11. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Zofia Wójcik, Dorota Grzebyk, Zofia Czopik, Maria Dymek, Celina Wajda, Barbara Wajda i Halina Wójcik.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu