II Niedziela Adwentu, 10. 12. 2023 r.

1. Przeżywamy II niedzielę Adwentu – niedzielę modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na budowę kościoła pw. Bł. Władysława Findysza w Rzeszowie.

2. Na tygodniu Msze św. roratnie ku czci Matki Bożej.  Niech nasze uczestnictwo w nich będzie szczególną formą przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam dzieci z lampionami do udziału w procesji na początku każdej Mszy roratniej. W poniedziałek i sobotę Msze św. będą o godzinie 700. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie we wtorek 19 grudnia.

3. Parafialna Caritas zachęca do zaangażowania się w pomoc przedświąteczną najbardziej potrzebującym parafianom. Można złożyć ofiarę pieniężną do skrzyneczki Caritas. W zakrystii są przygotowane torby miłosierdzia. Gdyby ktoś indywidualnie chciał napełnić taką torbę produktami żywnościowymi to będzie to piękny akt miłości bliźniego.  

4. W środę będziemy obchodzić kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie. Po Mszy św. zbiórka dla ministrantów i lektorów.

5. W piątek po Mszy św. spotkanie Wspólnoty Oazowej.

6. W sobotę rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus.

7. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na inwestycje parafialne.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy: Maria Siwiec, Piotr Borowiec, Anna Grzebyk, Zofia Borowiec, Aldona Baran, Józefa Gugała i Halina Krakowiak.

9. Do nabycia są świece na stół wigilijny. Duże – 20 zł., małe 10 zł.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu