Niedziela Świętej Rodziny, 26. 12. 2021 r.

1. Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Świętej Rodziny. Modlimy się w intencji rodzin i małżeństw.

2. W poniedziałek wypada Święto św. Jana Apostoła – Msza św. o godz. 700. Pamiętajmy w modlitwie o ks. bp. Ordynariuszu w dniu imienin.

3. We wtorek Święto Świętych Młodzianków.

4. W piątek ostatni dzień 2021 roku. Msza św. i nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 1600. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ks. Biskup na ten dzień udzielił dyspensy od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nowy Rok. Dzień modlitw o pokój na świecie. Msze św. jak w niedzielę. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Z racji uroczystości  nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Po Mszy św. o godz. 1500 nabożeństwo i różaniec wynagradzający NMP.

6. Chciałem bardzo serdecznie podziękować osobom, które włączyły się w przystrojenie kościoła do obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję za przygotowanie Szopki Bożonarodzeniowej. Dziękuję także za ofiarowanie choinek, ich ustawienie, strażakom za pomoc, młodzieży za ich ubranie. Scholi za piękne przygotowanie kolęd i ich wykonanie. Dziękuję również za ogromne zaangażowanie panu organiście i panom szafarzom. Dzięki tym wszystkim osobom mogliśmy bardziej dostojnie i głębiej przeżywać tegoroczne Święta Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!

Bóg zapłać również za wszystkie ofiary i dary złożone w sklepie i do Toreb Miłosierdzia w czasie Adwentu na rzecz najbardziej potrzebujących parafian. Dziękuję  członkom Caritas za przygotowanie i rozwiezienie paczek świątecznych.

7. Dziękuję także za posprzątanie kościoła i za ofiarę. Na czwartek do sprzątania proszę: Anna Grzebyk, Aldona Baran, Lilianna Gugała, Halina Krakowiak, Ewa Duda, Lidia Kogut i Danuta Myrda.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu