XXXI Niedziela zwykła, 31. 10. 2021 r.

1. Dzisiaj zakończenie nabożeństw różańcowych.

2. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem o 730 i 1030. Po południu Msza św. o godz. 1400.Nie będzie procesji z kościoła na cmentarz. O godzinie 1500 na cmentarzu odbędzie się nabożeństwo żałobne za zmarłych. Starajmy się w listopadzie przychodzić do kościoła,  aby modlić się za naszych bliskich zmarłych, których będziemy wspominać codziennie w wypominkach i wypraszać Boże miłosierdzie dla dusz czyśćcowych. W listopadzie możemy w każdym dniu zyskiwać odpust za zmarłych za pobożne nawiedzenie cmentarza. Zgodnie z dekretem Ojca św. Franciszka przez cały listopad możemy zyskiwać odpust zupełny. Warunkiem koniecznym zyskania odpustu jest wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Przystąpienie do spowiedzi i Komunii św., pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga i dowolnej modlitwy wg intencji Ojca św. Nawiedzając cmentarz należy pomodlić się za zmarłych. Jedna spowiedź św. wystarczy dla zyskania odpustów w wielu dniach.

3. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msza św. o godz. 1700.  Przed Mszą św. koronka do św. Michała Archanioła i chórów anielskich. Po Mszy św. nabożeństwo za zmarłych i nabożeństwo do św. Michała..

4. W środę po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

5.  W pierwszy czwartek miesiąca wspomnienie św. Karola Boromeusza.  Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. W pierwszy piątek nabożeństwo do NSPJ. Po nabożeństwie spotkanie grupy oazowej. Zachęcam żeby nie odkładać spowiedzi na piątek. Z sakramentu pokuty można korzystać przed każdą Mszą św.

7. W związku z tym, że w sobotę jest kongregacja kapłańska chorych z posługą sakramentalną odwiedzę w czwartek od godz. 830.

W sobotę po Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.

8. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiarę na kwiaty. Bóg zapłać. Na sobotę do sprzątania proszę:  Małgorzata Kubicka, Elżbieta Baran, Bogumiła Barlik, Barbara Micał, Monika Mirowska, Paweł Lasota i Marian Borowiec.

                                                                                                                                           Do użytku wewnętrznego

Close Menu