XXXIV Niedziela zwykła – Uroczystość Chrystusa Króla 22. 11. 2020 r.

1. Dziś w Niedzielę Chrystusa Króla, święto patronalne AK i KSM. Po Mszach św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i ponowienie uroczystego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Dzisiaj również zbiórka do puszek na pomoc jesienną dla WSD w Rzeszowie.

2. Przyszła niedziela to I niedziela Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.

3. W liturgii tego tygodnia we wtorek będziemy obchodzić wspomnienie św. Andrzeja Dunc-Lac i Towarzyszy.

4. W poniedziałek Msza św. będzie o godz. 700.

5. W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zachęcam do adoracji, aby dziękować Bogu za otrzymane łaski w kończącym się roku kościelnym.

6. W ramach składki inwestycyjnej zebrano w ubiegłą niedzielę 3010 zł.  Bóg zapłać za złożone ofiary.

Jak zapewne wszyscy zauważyli zakończył się remont elewacji naszego kościoła. To największa parafialna inwestycja w ostatnich latach. Po kilku latach starań i gromadzenia funduszy została zrealizowana, jak się wydaje, z bardzo pozytywnym skutkiem. Wyrażam wdzięczność Wam wszystkim za troskę o naszą świątynię, która jest wyjątkowa i zasługuje na wyjątkowe traktowanie i szacunek, bo to przecież Dom Boży, miejsce spotkania z naszym Zbawicielem i nasz parafialny Wieczernik.

Każda inwestycja to określone koszty. Ogólny koszt remontu to w zaokrągleniu 230 tyś. zł. To spora kwota, ale dzięki Waszej hojności i ofiarom, za które bardzo dziękuję,  zmieściliśmy się w kosztach a nawet na koncie zostało jeszcze 6 tyś. zł.  Ale oczywiście nie możemy spocząć na laurach, bo żeby zamknąć całość trzeba jeszcze wyremontować taras przed wejściem do kościoła i schody, a to koszty porównywalne do kosztów remontu elewacji. Zachęcam, mimo trudnych czasów, do dalszej hojności i systematycznych ofiar, czy to na tacę w czasie składki inwestycyjnej, czy też do wpłat na konto parafialne.

Przy okazji bardzo dziękuję wszystkim, którzy radą, dobrym słowem i modlitwą wspierali naszą inwestycję. Bardzo dziękuję również wykonawcy remontu panu Januszowi Biedzie wraz z pracownikami, którzy wykonali kawał dobrej i profesjonalnej roboty. Bóg zapłać.

7. Do końca miesiąca listopada po Mszach świętych modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. poświęcimy opłatki wigilijne. Pan organista w tym roku, ze względu na pandemię nie będzie roznosił opłatków po domach. Będą one do odebrania w zakrystii.  Wszelkie ofiary niech będą hojnym podziękowaniem panu organiście za piękną posługę muzyczną w naszej parafii.

9. Od poniedziałku można będzie nabyć świece na stół wigilijny, duże w cenie 12 zł. i małe po 5 zł. Świece będą wystawione na stoliku z gazetami.

10. Dziękuję za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary. Na sobotę do sprzątania prosimy następujące osoby: Justyna Tworzydło, Jolanta Domino, Małgorzata Rzeźnik, Alicja Myrda, Monika Mac, Paulina Dubis i Jolanta Wilkos..

Do użytku wewnętrznego

Close Menu