Niedziela Palmowa 28. 03. 2021r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Uczestniczyć będziemy w wydarzeniach, które przyniosły nam zbawienie. Koncentrujemy się na dniach Triduum Paschalnego, które są obchodzeniem Paschy Chrystusa. Uczestniczymy, bowiem w Jego Męce, Śmierci i zmartwychwstaniu. Triduum Paschalne zaczyna się Mszą Wieczerzy Pańskiej w czwartek wieczorem, a kończy w dniu Zmartwychwstania. Trwajmy w tych dniach z miłością jak najbliżej Chrystusa cierpiącego i zbawiającego nas.

Warto zrobić wszystko, by te najważniejsze dni całego roku liturgicznego, mimo nałożonych ograniczeń, przeżyć jak najgłębiej w swoich rodzinach. Pomocą będą transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe, ale także prosimy, by każda rodzina zatroszczyła się o to, by te święta w domach miały wyjątkowy charakter.

2. Przypominamy, że Biskup Rzeszowski udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane do odwołania. W związku z nowymi ograniczeniami w trakcie sprawowania kultu może być obecnych w kościele do 18 uczestników. Prosimy o zastosowanie się do przepisów państwowych. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Prosimy, aby w duchu odpowiedzialności i posłuszeństwa podporządkować się tym ograniczeniom. Przypominam również o obowiązku zakrywania ust i nosa maseczkami  i o zachowywaniu odpowiedniej odległości. Na zewnątrz kościoła nie ma limitu osób i można uczestniczyć w liturgii z zachowaniem przepisów sanitarnych.

3. W poniedziałek Msza św. o godz. 700. W pozostałe dni Msze św. i nabożeństwa będą o godz. 1800.

4. We wtorek przed Mszą św. różaniec prowadzony przez grupę modlitewną bł. Józefa.

5. W środę po Mszy św. i nowennie do Matki Bożej spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów.

6. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Będziemy wspominać ustanowienie sakramentu Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po zakończeniu liturgii możliwość prywatnej adoracji Pana Jezusa w ciemnicy od godz. 1900 do godz. 2200.

7. Wielki Piątek to dzień Męki i Śmierci Pana Jezusa. Obowiązuje post ścisły (trzy posiłki bezmięsne, w tym jeden do syta). W tym dniu nie odprawia się Mszy Świętej. O godz. 1800 Liturgia Męki Pańskiej w kościele a po niej przeniesienie Pana Jezusa do Bożego Grobu. Krzyż w czasie liturgii całuje tylko kapłan.

 Będzie możliwość indywidualnej adoracji od godz. 800 do liturgii Męki Pańskiej i po zakończeniu nabożeństwa do godz. 2200 z zachowaniem rygorów sanitarnych. Krzyż adorujemy tylko poprzez przyklęknięcie i pokłon.

8. W Wielką Sobotę będzie możliwość prywatnej adoracji od godz. 800 z zachowaniem rygorów sanitarnych.

 Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 900, 1000 i 1100. Proszę gromadzić się na zewnątrz kościoła zachowując odpowiednie odległości.

9. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę rozpocznie się o godz. 1800  obrzędem poświęcenia ognia. Po zakończeniu liturgii adoracji już nie będzie.

Osoby, które nie będą uczestniczyć w liturgii Triduum w kościele zachęcam do skorzystania z obrzędów „Świętego Triduum Paschalnego przeżywanego w rodzinie”, który znajduje się na naszej stronie internetowej.

10. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego — Msza św. rezurekcyjna o godz. 700 z procesją dookoła kościoła. Druga Msza o godz. 1030. W związku z zaistniałą sytuacją będzie również Msza o godz. 1500.

11. Proszę wszystkie róże różańcowe, ministrantów i lektorów o włączenie się w adorację Pana Jezusa w Wielki Czwartek, Piątek i Wielką Sobotę. Godziny adoracji zostały wywieszone na tablicy ogłoszeń.

12. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Przemysław Paśko z Siedlisk i Klaudia Kalita z Rzeszowa (zapowiedź druga).

13. Dziękuję za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę. Bóg zapłać. O zatroszczenie się o porządek w kościele prosimy: Sabina Paśko, Janina Rydel, Leszek Tasior, Agata Dworak, Anna Miciuda, Kazimiera Masłyk i Barbara Gugała.

Do użytku wewnętrznego

Close Menu