V Niedziela Wielkiego Postu 29. 03. 2020r.

1. Biskup Rzeszowski udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane do odwołania. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w trakcie sprawowania kultu może być obecnych do 5 uczestników nie licząc sprawującego kult i posługujących. Prosimy o zastosowanie się do przepisów państwowych. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły intencję mszalną. Osoby starsze i chore powinny pozostać w domu. Prosimy, aby w duchu odpowiedzialności i posłuszeństwa podporządkować się tym ograniczeniom.

2. Zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa odwołane zostały publiczne nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zapraszamy do praktykowania nabożeństw wielkopostnych indywidualnie iw gronie rodzinnym. Pomocą mogą być transmisje telewizyjne, radiowe i internetowe.

3. W tym tygodniu wypadają pierwsza środa, czwartek, piątek i sobota miesiąca.

4. W poniedziałek Msza święta o godz. 700 a w pozostałe dni, w związku ze zmianą czasu, o godz. 1800.

5. Ze względu na zaistniałą sytuację w kwietniu nie będzie zmiany tajemnic różańcowych. Zostają również odwołane odwiedziny u chorych w pierwszą sobotę.

6. W czwartek po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Jeśli ktoś praktykuje Dziewięć Pierwszych Piątków i Pięć Pierwszych Sobót, i jeszcze nie skończył, niech podejdzie do tego ze spokojem. Bóg zna nasze pragnienie, pozwoli nam zrealizować to postanowienie jeszcze nie raz i ze spokojnym sercem.

8. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Wszelkie uroczyste obchody zostały odwołane.

9. Można jeszcze nabyć baranki wielkanocne i paschałki.

10. Zapowiedzi przedślubne: związek małżeński zamierzają zawrzeć Jakub Kotula z Zarzecza i Patrycja Weronika Dudek z Siedlisk (zapowiedź trzecia).

11. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła w dniu wczorajszym. Dziękuję za złożoną ofiarę. Do sprzątania na sobotę proszę następujące osoby: Bogumiła Tłuczek, Agata Grzebyk, Maria Szpiech, Stanisława Kotula i Teresa Rojek.

12. Kancelaria parafialna jest nieczynna do odwołania. W sprawach pilnych proszę o kontakt telefoniczny 17 871 01 26

Do użytku wewnętrznego

Close Menu